Meist

Need oleme meie

Smartex Disain on sisekujunduslahendusi pakkuv pereettevõte, mis on välja kasvanud arhitektide perest. Pereisa Toomas pakub arhitektuurialaseid konsultatsioone ja ekspertiise, naispere tegeleb aga sisustuse poolega.

Meie südameasjaks on kodude ja avalike ruumide kujundamine ja miski ei tee meid rõõmsamaks kui rahulolev klient, kellel me oleme aidanud isikupärase ja kauni kodu kujundada.

Smartex Disaini tekkeloos on tähtsal kohal üks raadiosaade. Nimelt sattus üheksakümnendate keerulistel aegadel meie pereema, arhitekt Maritsa Lukk kuulma raadiost üht psühholoogisaadet, kus räägiti sellest, kuidas leida see üks ja õige asi, millega elus tegeleda. See polekski saanud juhtuda paremal ajal. Maritsa töötas nõukaaja lõpus EKE Projektis arhitektina ja pärast taasiseseisvumist ning riiklike projekteerimisinstituutide lagunemist oli ta oma ettevõttes mõnda aega elumaju projekteerinud, kuid seegi oli seoses seadlusandluse puudumisega keeruline. Pealegi ihkas hing vabamat ja loomingulisemat tööd, mida ei piiraks mingid ehitusnormid.

Igatahes jäi Maritsa saadet kuulama. Psühholoog soovitas võtta paberi, pliiatsi ja kohvitassi ning mõelda siiralt ja ausalt, mis see on, millega tegeledes tunneks inimene ennast kõige õnnelikumana. Maritsa tegigi nii ja pani kirja, et peale arhitektitöö meeldib talle väga ka juukseid lõigata ja muidugi joonistada. Viimast vast isegi kõige rohkem. 

Maritsa hakkas mõtlema, kuidas ta saaks joonistada nii palju, nagu talle meeldib. Ta oli endale juba varemgi kardinaid disaininud ja mõtles nüüd, et võiks selle asjaga veidi sügavamalt tutvust teha. Ta leidis äripartneri ning 1994. aastal pandigi alus oma kardinasalongile. Ehkki algus oli raske nagu algused ikka, kasvas julgus iga uue rahuloleva ja õnneliku kliendiga. 

Hoolega valitud partnerid